radio renault

Uaktywnienie zabezpieczenia odbiornika jest sygnalizowane komunikatem “CODE / 0000” na wyświetlaczu radia samochodowego. To dotyczy również najpopularniejszych modeli marki Renault, takich jak Scenic, Clio, Laguna czy Megane. Zabezpieczenie (blokadę) zastosowano także w nowszych modelach (m.in. Captur, Koleos, Modus) a także dostawczych Trafic czy Master.

Gdzie znajduje się kod radia Renault?

Kod radia Renault może być dostępny w dokumentacji samochodu lub instrukcji obsługi. Może również znajdować się na karcie kodowej, która została dostarczona przy zakupie pojazdu.

Konieczność wprowadzenia kodu do radia renault pojawi się zawsze po odłączeniu źródła zasilania np. podczas napraw – przy zdjęciu klem z akumulatora. Fabryczny kod przypisany jest do konkretnego egzemplarza radioodbiornika czy nawigacji i powinien znajdować się na specjalnej karcie: „Radio Code” załączonej do dokumentacji pojazdu.

Jak odkodować radio za darmo?

Wymieniłeś akumulator a radio “woła” o kod? Jeżeli zagubiłeś kartę kodową możesz także spróbować rozkodować radio samemu za darmo.

Przytrzymaj przez kilka sekund jednocześnie przyciski “1” i “6” a na wyświetlaczu powinien pokazać się Precod radia np. V123. Jeśli precod nie wyświetla się niezbędne jest zdemontowanie radia i odczyt numeru seryjnego radia. Do odblokowania niezbędny jest Pre-kod lub numer seryjny urządzenia zapisany na obudowie radia (foto).

Numer seryjny składa się z 15-znaków (cyfr i liter) np.:

7700400749CA058

8200300833RT472

2811560509MF219

W celu odczytania numerów niezbędne jest zdemontowanie odbiornika. Demontaż radia przy pomocy wyjmaków (specjalnych kluczy) jest szybką i prostą czynnością, nie wymagającą specjalnych umiejętności. Czasami do zdemontowania radia z deski rozdzielczej wystarczy śrubokręt lub klucz płaski. Odkodowanie polega na odczycie Precode z numeru seryjnego radia (4 ostatnie symbole – litera i 3 ostatnie cyfry) i dobraniu przypisanego do niego kodu radia. Radio można odblokować również przy użyciu specjalnych generatorów – kalkulatorów kodów do radia.

Odzyskanie kodu bez wyjmowania radia – po numerze VIN

Istnieje możliwość odzyskania kodu bez konieczności demontażu radia – z numeru VIN. Jednakże warunkiem koniecznym jest to, że radio w samochodzie jest pierwszym fabrycznie zamontowanym radiem w pojeździe. Pomoc uzyskać można w autoryzowanym serwisie po okazaniu niezbędnych dokumentów oraz numeru nadwozia (VIN) pojazdu. Po wymianie fabrycznego radia na inne, uzyskanie kodu z numeru VIN nie będzie możliwe. W takim przypadku konieczne jest wyjęcie radia z deski rozdzielczej auta i następnie wygenerowanie kodu z danych zapisanych na nalepce.

 • Masz pytanie? Zgubiłeś kod?- zapytaj w komentarzu!

Jak wpisać i zatwierdzić kod?

Odblokowanie fabrycznego radia wymaga wprowadzenia cztero-cyfrowego PINu. Kod do radia wprowadzamy za pomocą przycisków klawiatury radia: 1 – 4 a zatwierdzamy klawiszem nr 6 (ewentualnie jednym z klawiszy funkcyjnych radia). W nowszych modelach kod wprowadzamy i zatwierdzamy za pomocą sterowania radia przy kierownicy. Warto pamiętać, że kod radia renault nie może zostać na stałe wyłączony przez użytkownika a każdorazowe rozłączenie akumulatora wymaga ponownego wprowadzenia hasła.

By admin

20 thoughts on “Kod do radia Renault – jak odblokować radio za darmo?”
 1. Witam, wiem, że to nie ten wątek ale dostałem stronę z polecenia, że radia od seata leona1 dostanę od Pana kod, radio to AuraCD2, numer radia: sez2z6d2319111

  1. Witam. Niestety do Seata nie ma kalkulatorów kodów ale na znanym portalu aukcyjnym można zakupić kod z bazy Seata już od 25zł

 2. Witam serdecznie .
  Potrzebuję kod do radia RENAULT ESPACE 2005, bo odłączyłem akumulator … nr VIN: VF1JK0ADB33645945
  Z góry serdecznie dziękuję
  Norbert

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *