W radioodbiornikach samochodowych marki Dacia (m.in. Duster, Sandero, Doker) zastosowano zabezpieczenie radia za pomocą 4-cyfrowego kodu PIN. W momencie zresetowania ustawień radia czy też podczas odłączenia żródła zasilania/ akumulatora, radio zażąda wprowadzenia hasła co zakomunikuje wyświetleniem komunikatu CODE na wyświetlaczu.  

Jak odnaleźć kod radia?

Kod zapisany powinien być w dokumentacji samochodu lub na specjalnej karcie “radio code”. Jeśli zgubiłeś swój kod radiowy musisz odczytać numer seryjny odbiornika radiowego. Numer seryjny znajduje się na naklejce na obudowie radia.  W celu odczytu najczęściej wymagane jest wyjęcie radia z deski rozdzielczej. Jest to prosta czynność, jednak czasem wymaga użycia specjalnych kluczy (wyjmaków).

Przykładowy numer seryjny (pod kodem kreskowym): 

-foto-

Darmowy Kalkulator kodu radia Dacia.

Jeśli odczytałeś już numer seryjny swojego radia możesz odzyskać zagubiony kod przy pomocy naszego generatora kodu. Jak to działa?  W polu „Numer seryjny” wprowadź 4 ostatnie znaki numeru seryjnego – litera i 3 cyfry a następnie kliknij „Oblicz”. Nasz kalkulator w kilka sekund obliczy zagubiony kod twojego radia.

-generator-

Jak wprowadzić i zatwierdzić kod radia?

  • wciśnij przycisk [1] tyle razy aż uzyskasz pierwszą cyfrę kodu radia
  • wciśnij przycisk [2] aż uzyskasz drugą żądaną cyfrę kodu
  • w ten sam sposób wprowadź 3 i 4 cyfrę kodu
  • po wprowadzeniu kodu zatwierdź kod za pomocą przycisku [6] – przyciśnij go i przytrzymaj na parę sekund
  • Ciesz się znów muzyką w swoim samochodzie!

By admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *