Kod radia renault

Uaktywnienie zabezpieczenia odbiornika sygnalizowane jest komunikatem: CODE / 0000 na wyświetlaczu radia samochodowego, w tym również w najpopularniejszych modelach marki renault: Scenic, Clio, Laguna czy Megane. Zabezpieczenie (blokadę) zastosowano także w nowszych modelach (m.in. Captur, Koleos, Modus) a także dostawczych Trafic czy Master.

Konieczność wprowadzenia kodu do radia renault pojawi się zawsze po odłączeniu źródła zasilania np. podczas napraw - przy zdjęciu klem z akumulatora. Fabryczny kod przypisany jest do konkretnego egzemplarza radioodbiornika czy nawigacji i powinien znajdować się na specjalnej karcie: „Radio Code” załączonej do dokumentacji pojazdu.

Odblokowanie fabrycznego radia wymaga wprowadzenia cztero-cyfrowego PINu. Kod do radia wprowadzamy za pomocą przycisków klawiatury radia: 1 - 4 a zatwierdzamy klawiszem nr 6 (ewentualnie jednym z klawiszy funkcyjnych radia). W nowszych modelach kod wprowadzamy i zatwierdzamy za pomocą sterowania radia przy kierownicy. Warto pamiętać, że kod radia nie może zostać na stałe wyłączony przez użytkownika a każdorazowe rozłączenie akumulatora wymaga ponownego wprowadzenia hasła.

Jak odkodować radio renault?

Wymieniłeś akumulator a radio "woła" o kod ?

Pomoc uzyskać można w autoryzowanym serwisie po okazaniu niezbędnych dokumentów oraz numeru VIN pojazdu.
Jeżeli zagubiłeś kartę kodową możesz także spróbować rozkodować radio samemu. Do odblokowania niezbędny jest Pre-kod lub numer seryjny urządzenia zapisany na obudowie radia (foto). Numer seryjny składa się z 15-znaków (cyfr i liter) np.:

  • *7700400749CA058*
  • *8200300833RT472*
  • *2811560509MO219*


W celu odczytania numerów niezbędne jest zdemontowanie odbiornika. Demontaż radia przy pomocy wyjmaków (specjalnych kluczy) jest szybką i prostą czynnością, nie wymagającą specjalnych umiejętności. Czasami do zdemontowania radia z deski rozdzielczej wystarczy zwykły śrubokręt lub klucz płaski.

Odkodowanie polega na odczycie Pre-kodu lub numeru seryjnego z etykiety radia i dobraniu przypisanego do niego kodu radia. Część modeli odblokować można przy użyciu specjalnych generatorów - kalkulatorów kodów do radia.

2005-12-18 18:11 108422 radio code, kod do radia renault Trafic Kangoo Megane Laguna Scenic Safrane Master Clio Twingo Captur Koleos Modus Espace Vel Satis Magnum, rozkodowanie radia renault, kod do nawigacji renault, za darmo, kalkulator kodów, error