Kod radia Mercedes

Mercedes w swoich samochodach  (głównie w starszych modelach) zastosował zabezpieczenie radia/nawigacji za pomocą kodu. Zabezpieczenie to stosowano zarówno w modelach osobowych (radia: Sound, Classic, AUDIO), dostawczych (m.in. Sprinterach) jak i pojazdach ciężarowych (np. Actrosach). Kod w zależności od producenta radioodbiornika może mieć 4 lub 5 cyfr. Problem z zablokowanym radiem pojawia się w momencie zagubienia karty z kodem.

Czy jest możliwość odzyskania kodu bez konieczności demontowania radia z deski rozdzielczej?

Część modeli rozkodować można przy pomocy numeru nadwozia pojazdu (nr VIN). Warunkiem jest aby radio było pierwszym odbiornikiem w pojeździe - fabrycznie zamontowanym przez producenta. W innym przypadku konieczne jest wyjęcie radia z samochodu i obliczenie kodu na podstawie informacji zawartych na etykiecie radia. Niezbędne dane do wygenerowania kodu to m.in. model i numer seryjny radia.

2005-12-18 14:31 761 Visteon, bosch, blaupunkt, Becker BE, alpine AL, grundig, classic, Truckline, sound 10, sound 30 , bose, MATSUSHITA, audio10, A-klasa, C-klasa, E-klasa, A170, W201, W202, W203, W208, W210, W124